× KARŞILAŞMALAR × MAGMA DERGİSİ × SERGİ TASARIMI ×
Kendisini “yeryüzü dergisi” olarak tanımlayan Magma ile birlikte, dergide yayınlanan içeriklerden ilham alarak sergiler tasarlıyor, organize ediyoruz.

Proje Sahibi: Magma Dergisi
Ekip: Saadet Özen, Cengiz Kahraman, Oktay Uludağ, Tijen Burultay, Sevim Sancaktar, Deniz Uludağ, Esra Göksu
Kapsam: Sergi Tasarımı, Üretim, Montaj
Lokasyon/Alan: İstanbul, Beylikdüzü/Marmara Park, Maltepe/Maltepe Park
Üretim ve Uygulama: Lamarts Fine Art
Proje Durumu: Devam ediyor

Magma, dünyamızı ve içinde bulunduğu evreni fotoğraflar aracılığıyla anlatırken, içeriklerinde ve üretimlerinde birçok farklı disipline de yer veriyor. Biz de dergide yayınlanan bir konudan ilham alarak, onlara sergi ve mekan önerileri yapıyor, fikirleri birlikte geliştiriyor, sergiyi tasarlıyor ve tüm üretim sürecini organize ederek, proje süresince Magma ekibine dahil oluyoruz. Amacımız ve motivasyonumuz, derginin alanını ve ulaştığı kitleyi genişleterek, Magma’nın gezegenimizi koruyucu bilgi ve kültürleri anlamak ve çoğaltmak çabasına dahil olmak.

Daha önce keşif ve coğrafya kavramıyla özgün bir dergi yaratan ekip, Ekim 2015’ten beri yeni bir dergiyle okurların karşısına çıkıyor. Magma adıyla ayda bir yayınlanan dergi kendisini bir “yeryüzü dergisi” olarak tanımlıyor. Derginin içeriğini hazırlayanların ortaklaşa katıldığı bir bütçeyle kurulmuş, çok ortaklı Evliya Çelebi Şirketi tarafından yayınlanıyor. Ekipte Özcan Yüksek, Kemal Tayfur, Necmi Karul, Oktay Uludağ, Tijen Burultay, Güven Eken, Güneşin Aydemir gibi okurların Atlas Dergisi’nden tanıdığı pek çok isim de var. Derginin kurucuları ve destekçileri arasında Türkiye’nin önde gelen doğa koruma derneklerinden Buğday Derneği ve Doğa Derneği ile Seferihisar’daki Doğa Okulu bulunuyor.

Karşılaşmalar ve Magma dergisinin işbirliği, dostluklarla ve merakla üretmeye devam ediyor.