× KARŞILAŞMALAR × NİKON TÜRKİYE × MARKA ELÇİLERİ PROGRAMI × SERGİ TASARIMI × ETKİNLİK KOORDİNASYONU ×
Nikon Türkiye’nin Marka elçileri programı için sergi düzenlemesi ve etkinlik koordinasyonunu gerçekleştirdik.

Proje Sahibi: Nikon Türkiye
Ekip: Sevim Sancaktar, Deniz Uludağ, Esra Göksu, Ragıp Özdemir
Kapsam: Sergi Tasarımı, Etkinlik Organizasyonu
Lokasyon: İstanbul, Bomonti Bira Fabrikası, Atölye İstanbul, 400 m2
Proje Durumu: Tamamlandı

Nikon Türkiye, fotoğraf endüstrisini ve fotoğrafla ilgilenen bireyleri desteklemek, aralarındaki etkileşimi arttırmak amacı ile Nikon marka elçiliği programı fikrini geliştirdi. Marka elçileri farklı alanlardan içerikleri fotoğraf odaklı özgün projeler aracılığıyla üreten fotoğrafçılar.

Alp Baranok, Altan Bal, Muammer Yanmaz, Ergun Çağatay, Muhsin Akgün, Mustafa Bilge Satkin, Seda Açıkoğlu, Süleyman Arat, Turgut Tarhan gibi isimlerin temsilciliğiyle başlayan sürecin Nikon Türkiye ev sahipliğindeki ilk sergisi için birlikte çalıştık.

Herkesin faydalanabileceği kolektif bir çaba yaratma hedefiyle, program kapsamında gerçekleştirmeyi planladıkları programlar Bomonti Ada’da düzenlediğimiz etkinlikte sunuldu. Programda yapılması planlananlar arasında çeşitli konularda bilgi akışını güçlendirmek, teknik bilgilerin paylaşımı, eğitim ve ilham yoluyla bir komünite oluşturmak var. Amatör ve aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılara yönelik olan iletişim ağı, Nikon Marka elçilerinin rehberliği ve deneyimlerinden yararlanmak üzere başlamış oldu.