× KARŞILAŞMALAR × ECE TÜRKİYE × MODÜLER SERGİLEME SİSTEMLERİ × TASARIM ×
Sergileme nasıl farklı çözümlerle buluşabilir’i araştırıyoruz. Mekanların ihtiyaçlarına göre modülerliği barındırabilecek yöntemler bizi özellikle ilgilendiriyor. Farklı malzemeleri araştırırken olasılıkları çoğaltmaya çalışıyoruz.

Proje Sahibi: ECE Türkiye
Ekip: Sevim Sancaktar, Deniz Uludağ, İlker Alp, Mero Design
Kapsam: Ürün Tasarımı, Üretim, Montaj
Lokasyon/Alan: İstanbul, Beylikdüzü/Marmara Park, Maltepe/Maltepe Park
Üretim ve Uygulama: Mero Design, Kuriş Kereste, Daka Reklam
Proje Durumu: Tamamlandı

Tamamen sergi içeriği üzerinden, ihtiyacın belirlediği sınırlara göre panoları oluşturduğumuz, boyutlandırdığımız patentli bir ürün kullanıyoruz.

Üzerine düşündüğümüz sorular arasında: Sergileme yöntemleri üzerine düşünmek bize hem içerik hem de malzeme açısından daha yaratıcı bir alan açabilir mi? Farklı ölçeklerdeki kurumsal yapılar için ne gibi etkili alternatifler üretilebilir? Görsel olarak daha yaratıcı sergileme biçimleriyle karşılaşmak hayatımızın hangi alanında gelişme olasılıkları yaratabilir?

Tasarımsal, ekonomik ve pratik boyutlar düşünüldüğündeyse kafa yorduğumuz sorular: Sergileme panel yüzeyleri gerektiğinde ahşap, metal, poliuretan, arkrilik gibi malzemelerden olabilir mi? Kullanılan panellerin iskeleti modüler olabilir mi? Modülerlik bize ne gibi farklı sergileme imkanları verebilir? Aynı panolarla ayrı üniteler, küpler, ayakta duran paneller oluşturulabilir mi?

Araştırma sürecimizde, projeler üzerinden farklı fikirleri hayata geçirmeye, tasarım ve malzeme konusunda yeni imkanlar sağlayacak çözümler üretiyoruz.