Karşılaşmalar bir düşünme biçimi.

Yaratıcılık – birlikte düşünmek – işbirliği Karşılaşmalar’ın sac ayaklarıdır.

Karşılaşmalar, farklı alanlarda çalışan kişilerin, kolektiflerin fikirlerini birlikte geliştirerek duruma ve yere göre çözüm üretir.

Karşılaşmalar disiplinlerarası bir fikir atölyesidir.

Karşılaşmalar, tasarım, güncel sanat, fotoğraf gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış kişilerle birlikte yaratıcı yöntemler geliştirme ilkesi üzerine kurulmuştur. Proje sahibinin istekleri doğrultusunda bazen varolan içerik havuzundan, bazen de bu konuda birlikte düşünebilecek kişilerden bir seçki ile öneriler yapılır; bu öneriler atölye yöntemi ile birlikte geliştirilir.

Karşılaşmalar’da üretim kolektiftir.

Her proje için ihtiyaçlara göre yeni bir ekip kurulur. Her ekip, yatay olarak büyüyerek özgün bir durum yaratılmasına katkıda bulunur.

Karşılaşmalar’ı tanımlayan, her gün büyüyen bir içerik havuzudur.

İçerik havuzu, farklı disiplinlerde üreten ve yaratıcı endüstriler alanında çalışan birçok kişinin görsel içeriğinin bir araya getirilmesiyle oluşmuştur. Bu içerik, otel, cafe, plaza, ofis ve ev dekoru için dönüştürülerek mekana özgü çözümler ile uygulanır.

Karşılaşmalar, her projeyi A’dan Z’ye takip eder.

Karşılaşmalar ekibi, içerik üretiminden mekana uygulamaya, her projeyi başından sonuna kadar takip edecek bilgi ve insan kaynağını kapsar.